Zespół PROROCK to dziś połączenie muzycznych fascynacji szóstki ludzi. Mimo tego, że każde z nich wzrastało i dojrzewało w innych klimatach muzycznych to jednak jako zespół tworzą ciekawy, autorski repertuar z nowatorskimi tekstami w języku polskim.

A wszystko zaczęło się w 2010 roku. Założycielami zespołu była dwójka gitarzystów Jarek Barłóg i Jacek Tomczak. Wspólne spotkania i granie zapoczątkowały pierwsze próby tworzenia własnych utworów. W składzie zespołu pojawiali się i znikali kolejni muzycy. Pod koniec października 2010 roku zespół wszedł do studia w celu zarejestrowania materiału demo.

Na początku listopada 2010 roku odbył się pierwszy debiutancki koncert zespołu. W roku 2011 kolejne zmiany w składzie zespołu i brak jednomyślności co do celów doprowadziło do rozłamu pomiędzy założycielami zespołu. Na początku 2012 roku zespół w nowym składzie po raz drugi wszedł do studia by nagrać materiał demo. Zaczęto też planować poszukiwanie scen na których zespół mógł by wystąpić. W styczniu 2013 roku zespół wystąpił na scenie Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowe

otwarcie sprawiło, że członkowie zespołu postanowili nagrać profesjonalny materiał demo, który pomógł by w promocji zespołu. I tak 16.01.2013 roku rozpoczęła się praca nad debiutancką Ep-ką zespołu. Materiał w skład którego wchodziły trzy utwory wybrane spośród kilkunastu będących w repertuarze zespołu, został nagrany w ciągu czternastu godzin.  Po nagraniu

materiału zespół rozpoczął też akcje zbierania funduszy na wydanie Ep-ki która zakończyła się sukcesem dzięki akcji stowarzyszenia Wspieram Kulturę i dużym wsparciu fanów. Premiera płyty odbyła się 17.05.2013 roku.  W międzyczasie następowały kolejne zmiany  w składzie zespołu. W czerwcu 2013 roku zespół  zagrał koncert z okazji Dni Technologa Drewna na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Nowy skład, z nowym instrumentarium, potrzeba rozwinięcia skrzydeł, to wszystko sprawiło, że zespół zmienia też dotychczasowe miejsce swoich prób i rozpoczyna współpracę z poznańską Muzyczną Szwalnią. Wówczas to zespół podejmuje próbę opracowania kilku utworów w zupełnie innym, muzycznym stylu niż dotychczasowy.
W pierwszą rocznicę debiutanckiego koncertu zespół zagrał w poznańskim klubie Johnny Rocker, gromadząc sporą publiczność. W listopadzie 2013 roku Prorock wystąpił na festiwalu zespołów rockowych w Stęszewie, organizowanym przez Klub Motocyklowy Piwersi. Swoim występem ujął zarówno publiczność jak i jury i zdobył druga nagrodę przeglądu. Rok 2014 to kolejne zmiany  w zespole, ale i kolejny krok do przodu. Zespół zaczyna docierać ze swoją muzyką do małych klubów w Wielkopolsce. Rok 2015 to niezmiennie koncerty, a wśród nich występ na małej scenie festiwalu w Jarocinie. Początek 2016 roku to kolejne zmiany personalne. Zespół zmienia też miejsce swoich prób i po ponad dwóch latach współpracy z Muzyczną Szwalnią, przenosi się  do swojej własnej sali prób.

W wyniku intensywnych prac nad „doszlifowaniem” już istniejącego i opracowaniem nowego materiału powstaje płyta „Głodne miasto” będąca podsumowaniem dotychczasowej twórczości. Premierowy koncert miał miejsce 16 września 2017 r w klubie „u Bazyla”.

Rok 2018 był ciężkim rokiem dla zespołu ponieważ miał on duże problemy personalne. Okazuje się, że chętnych do grania jest wielu, a później różnie to bywa 🙂 ale nie o tym teraz 🙂

W 2019 r zespól stanął ponownie na scenie i od tego momentu rozpoczęły się prace nad nowym repertuarem.

Obecny skład pracuje ze sobą od listopada 2019 i oby to trwało jak najdłużej….